Tuesday, 4 November 2014

Lord of Macragge goes to WAR! - Karak 2014

Brothers! War calls you. Will you answer?
Rok se s rokem sešel a je potřeba s něčím vyrazit na Karak. Jelikož sedmou edici nemám zrovna zmáklou a nahranou, rozhodl jsem se vytáhnout s obdobou listu co jsem hrával poslední dobou. Elita kapituly táhne do boje!

Akorát pouhých 1700pts spolu s maximálně dvěma detachmenty Honour Guard listu moc nepřejde... Tedy opět turnaj, kde nejde hrát Inkvizici, SM a IG - přestože to ještě před půl rokem bylo naprosto legální... Protože jsem líný (a nemám zrovna teď moc příležitostí barvit) něco dobarvovat a ambice dostat se na bednu jsem nikdy neměl, uplácal jsem tenhle list:

Lord of Macragge goes to WAR! - Karak 2014 Edition

Space Marines CAD Selections:
Chapter Tactics - Ultramarines
Honour Guard Squad + 7 members (7x25) + Chapter Banner (25) [285]
Honour Guard Squad + 7 members (7x25) [260]

HQ
Marneus Augustus Calgar, Lord of Macragge [275] (Warlord)

ELITES
Contemptor Pattern Dreadnought + Twin-linked Lascanon (25) [200]

TROOPS
Tactical Squad + 5 members (5x14) + Lascannon (20) + Meltagun (10), Space Marine Sergeant + Combi-plasma (10p), Melta Bombs (5) [185]
Tactical Squad + 5 members (5x14) + Plasma Cannon (15) + Plasma Gun (15), Space Marine Sergeant + Combi-plasma (10p), Melta Bombs (5) [185]
Tactical Squad + 5 members (5x14) + Plasma Cannon (15) + Plasma Gun (15), Space Marine Sergeant + Combi-plasma (10p), Melta Bombs (5) [185]

Codex Inquisition ID Selections:
HQ
Ordo Xenos Inquisitor + Power Armour (8) + Power Sword (10) + Rad Grenades (15) + 3x Servo Skulls (3x3) [67]
Ordo Xenos Inquisitor + Power Armour (8) + Power Sword (10) + Rad Grenades (15) [58]

 Dohromady rovných 1700pts.

Už teď vím, že spousta přihlášených armád mně vcelku s přehledem smete, ale who cares. Největší sranda je stejně na zadních stolech!

Plán boje bude docela jasný - zlí gardisté se rozběhnou a budou cinkat meči, načež je smete nějaká AP2 no cover střelba.  Pak protivník dočistí zbytek armády [30 marináků a dread] a já půjdu s rumem derpit po okolí. Imho to bude fajn turnaj.

Kromě staré druhokompanijní taktikály jsou to všechno modely barvené v rozmezí posledních dvou let - na hraní tedy docela koukatelné. Jen je na některých modelech poněkud vidět, když jsem euforicky přinesl domů poprvé Blood fot the Blood God! Některé modely už křičí po přebarvení, ale i tak mi to většinou stačilo (spolu ještě s dalšími mnohem ošklivějšími modely) na umístění se v hodnocení paintu do první poloviny. Tak uvidíme jak dopadnu na Karaku v paintu/overallu, když je povinný Full Paint a dala by se tedy očekávat nějaká větší kultůra co se týče vzhledu armád.

Když nebudu počítat chybějící meltabomby u seržantů, tak je armáda kompletně WYSIWYG. Včetně blbostí jako fullkit u gardistů a pistole u taktikál.

Pravá půlka.
Levá půlka.
Honour Guard.
Hra "Najdi Kryptokhorňáka".
Honour Guard.
Marneus Augustus Calgar.
Seržanti taktikál.
Chapter Champions.
Lebky.
Nobody expects the Imperial Inquisition!

2 comments:

  1. Velice zajímavá sestava, jsem zvědav na výsledek a hlavně jak moc dobře si povedou inkvizitoři jako pomocníci.

    ReplyDelete
    Replies
    1. Inkvizitoři si povedou určitě dobře :) To už je dlouze otestováno, že ti mi jako šlapou :)

      Delete